Otworzyli autostradę A2! Warszawa połączona z Europą

Krzysztof Śmietana
06.06.2012 13:00
A A A Drukuj
Autostrada A2

Autostrada A2 (fot. śmik)

Nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie odcinka C autostrady A2. Po godz. 23 pojechali nią pierwsi kierowcy.


Tuż przed godz. 20 o wydaniu pozwolenia na użytkowanie autostrady poinformowała rzeczniczka wojewody Ivetta Biały. Nadzór budowlany zgłosił niewielkie zastrzeżenia; wykonawca niezwłocznie je naprawił. Potem autostradę obejrzała jeszcze komisja złożona z policjantów i urzędników GDDKiA. Po godz. 22 pracownicy budowy zaczęli zdejmować taśmy z drogowskazów i demontować barierki blokujące wjazd. Inspektorzy czekali na sygnał, by wpuścić kierowców na odcinek C. Przy wjazdach ustawiła się spora kolejka chętnych do przetestowania autostrady. Po godz. 23 barierki odsunięto i pierwsi kierowcy przejechali autostradą. Otwarcie odcinka potwierdziła o godz. 23.20 rzeczniczka GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

To oznacza, że do dyspozycji kierowców jest już cała autostrada A2 z Warszawy do Łodzi. Równocześnie z odcinkiem C kierowcom udostępniono 6-kilometrowy fragment odcinka D z Grodziska Maz. i 14-kilometrowy fragment odcinka B z Nieborowa. Łącznie otwarto 40-kilometrowy odcinek autostrady. Podróż z Warszawy do Łodzi zajmie od dziś ponad godzinę, do Poznania dwie i pół godziny, a do Berlina niecałe pięć godzin.

Na 20-kilometrowym odcinku C na razie obowiązuje prędkość 100 km na godz. Nie można pojechać szybciej, bo wzdłuż trasy nie ma jeszcze siatki, która uniemożliwia dostanie się na jezdnię zwierzętom.Zobacz więcej na temat:

Zobacz także