Jest rozstrzygnięcie: nowy "mleczak" zamiast Prasowego

amm, PAP
17.07.2012 22:00
A A A Drukuj
Bar Prasowy

Bar Prasowy (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Do lokalu po dawnym "Prasowym" powróci bar mleczny. Warszawiacy nie pozwolili na likwidację miejsca kojarzonego z barejowskim "Misiem".
Od listopada lokal przy ul. Marszałkowskiej 10/16 stał pusty. Wtedy wyniósł się po kilkudziesięciu latach działalności "Prasowy", który nazwę zawdzięczał sąsiedztwu "Kuriera Warszawskiego" (przed wojną), a potem "Nowego Kuriera Warszawskiego". Z komedią Barei wiąże jeden z najsłynniejszych warszawskich barów kultowa scena z użyciem sztućców na łańcuchach, nakręcona właśnie pod tym adresem.

Młodzież manifestowała potrzebę istnienia baru w grudniu, tuż po wyprowadzce poprzedniego najemcy. Młodzi ludzie zajęli pomieszczenie na 2 godziny, ustawili w nim krzesła, stoły i sztuczne kwiaty w butelkach. Do przyjazdu policji wydawali w zaimprowizowanym barze posiłki.

Miasto przychyliło się do zdania mieszkańców, że "Prasowy" pełnił szczególną rolę społeczną i ponownie wynajął lokal pod bar mleczny. Firma DKK Krzysztof Kostro zapłaci za wynajem 66zł/metr kwadratowy netto, umowę podpisano na trzy lata z możliwością przedłużenia.

Nowy mleczak ma być dostępny dla niepełnosprawnych i przyjazny rodzicom z małymi dziećmi (wjazd wózkiem, przewijak). Przed uruchomieniem właściciel musi jednak wypełnić szereg wymogów, m.in. sanepidu.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
  • Re: Jest rozstrzygnięcie: nowy "mleczak" zamiast robert_wwa 17.07.12, 23:06

    To prawda nie mam pojęcia skąd ostatnio taka maniera aby wmówić nam, że mówi się "mleczak". Nie znam nikogo kto tak by o barach mlecznych mówił więc po co tak pisać?A przetarg? 66zł/m2 mało »

  • Re: Jest rozstrzygnięcie: nowy "mleczak" zamiast tojajurek 18.07.12, 00:37

    Autor tej "informacji" nie tylko nie odrobił lekcji, ale napisał piramidalną bzdurę.Nie tylko dlatego, że bar "Prasowy", jako twór powojenny, nie mógł wziąć nazwy od Kuriera Warszawskiego, »